Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Bartoszycka Liga Strzelecka to cykl zawodów strzeleckich, organizowanych od 2005 r. na szkolnej strzelnicy  ZSP nr 1 im. Kresowiaków /”Mechaniak”/ przy ul. Limanowskiego 15 w Bartoszycach.  

Zawody mają charakter otwarty, a uczestniczą w nich mieszkańcy Bartoszyc i okolic. Co prawda, są to tylko cykliczne zawody strzeleckie, lecz w świadomości wielu mieszkańców Liga istnieje jako swoista instytucja, która skupia miłośników strzelectwa sportowego.   

Korzystamy ze strzelnicy zamkniętej, gdzie do dyspozycji mamy 7 stanowisk z transporterami do broni pneumatycznej na 10 m. i 4 stanowiska do strzelania z kbks-u na 25m.

Na miejscu jest również magazyn broni, który dzięki sponsorom /chwała im za to/ i dużym naszym wysiłkom udaje się go utrzymać, chociaż nie jest to łatwe, zważywszy na ciągle zmieniające się przepisy i rosnące wymagania. Dzięki ścisłej współpracy z LOK dysponujemy bogatym arsenałem starszej już broni pneumatycznej typu Haenell oraz małokalibrowej takich jak CM, Brno, Toz  i pistolety Margolin.

Uczestnicy zawodów strzelają w trzech postawach z broni pneumatycznej i z postawy leżąc z kbks-u. Ligę rozpoczynamy w styczniu, kończymy zaś w grudniu danego roku, z wakacyjną przerwą, rywalizujemy w 10 turniejach.   W roku bieżącym rozszerzyliśmy naszą Ligę o współzawodnictwo szkół podstawowych i gimnazjów.

Wszystkie nasze działania mają jeden cel: wzbudzić zainteresowanie strzelectwem sportowym jak największej grupy osób i  podnosić jego poziom.

Uwaga! Nasza strona internetowa nie ma charakteru szkoleniowego, lecz  tylko informacyjny.

                                                                       Organizator       
 Janusz Stolarkiewicz

Template by TFJ Joomla 3 Templates and template sponsor: Lombard Warszawa.

Do góry